Věci Veřejné / červen 2010

  Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
   

  „Jít k volbám je úplné minimum“, říká Michaela Dolinová

  Sympatická moderátorka, populární herečka a zpěvačka Michaela Dolinová mluví ráda o věcech kolem sebe otevřeně a s nadhledem. A tak také probíhal náš rozhovor.

  Dlouho jste hrála v Karlíně. Kde působíte v současnosti?

  V Karlíně jsem byla 12 let, ale poté co se změnilo vedení jsem odešla. Ráda na tu dobu vzpomínám, ale ani teď si nestěžuji. Dělám hodně činohru, hlavně komedie, už sedmým rokem dáváme v divadle U Valšů úžasnou hru Příběh Coco Chanel, kde si opravdu zahraji. No a teď bych měla začít zkoušet komedii Dirigent v nesnázích.v divadle Metro. Premiéru čekáme koncem května. Také se těším na práci s Jiřím Suchým,který obnovuje slavnou Kytici,k 50.narozeninám divadla Semafor. To bude nějaká role babice či macechy?

  A co televize, stále spolupracujete?

  Tak nějak na přeskáčku se stále objevuji v Ordinaci. Začala jsem také spolupracovat s televizí Public, kde budu dělat pravidelný magazín o cestování, zaměřený hlavně na exotiku a vzdálená místa světa. Nejde ale o reportáže, je to formou dvacetiminutového rozhovoru o netradičních a zároveň praktických tématech. Celkem si to užívám.

  Cestujete ráda?

  Pokud je to s rodinou, pak mám docela ráda pobytové zájezdy. Je to praktické, ale sedm dní je maximum, druhý týden je nejvyšší čas věnovat poznávání. Samozřejmě záleží na tom, s kým jedete. Pokud s dětmi, poznávací zájezd je nebaví, ale s partnerem je to jiné. Moc ráda cestuju autem s tím, že každou noc spíme jinde. Neříkám,že je to úplná pohoda,ale ta radost,když všechno klapne! Zájezdů v kolektivu se neúčastním , musím se podřizovat programu a to není můj šálek kávy.. Atmosféru cizí země nasávám sama z měst, z ruchu v ulicích ,z dopravních prostředků a kaváren...

  Máte nějaký cestovatelský sen?

  S partnerem máme takový sen, možná trochu bláznivý, vypravit se s dětmi do komunistické Koreje, aby si uvědomili tu hrůzu života v diktatuře. V Evropě už taková možnost není. Škoda, že Korea není blíž, protože to, co se tu za minulého režimu odehrávalo, se dá dětem jen těžko vysvětlit.

  Mluvila jste o Francii, nabízí se otázka Belgie a eurovoleb. Půjdete volit do europarlamentu?

  Jít k volbám je úplné minimum, co člověk může udělat. Půlhodinka u voleb nikoho nezabije, takže to považuji za samozřejmost.V tom je přece ta ,alespoň mizivá odpovědnost za svět kolem sebe.

  Jakého kandidáta byste podpořila?

  Mám ráda lidi, kteří neslibují mnoho. Jeden či dva cíle, ale s konkrétními argumenty jak jich dosáhnout. Zároveň by měl ale takový kandidát umět svoje vize dobře prezentovat , být dobrým diskutérem . Zkrátka mít jistý talent pro exhibici ve prospěch dobré věci. To není lehké . I dobrá myšlenka musí mít dobré „Pí Arko“,dobrou propagaci.

  Co je pro Vás jako pro voliče důležité a koho podpoříte?

  Mě, jako voliče, zajímá především to, jak konkrétně chce kandidát nebo politik dostát svým slibům. Naprosto otevřeně. Zároveň oceňuji, když politik dokáže přiznat chybu. Strana Věci veřejné pojmenovávají problémy pravými jmény a skutečně se o lidi zajímají. Jako pravicově myslící člověk budu volit určitě Věci veřejné.

  Jan Hrdina

  *** Michaela Dolinová se narodila roku 1964 v Třinci. Vystudovala konzervatoř v Praze a svůj osud spojila především s divadlem. Dlouhou dobu byla v angažmá divadla v Karlíně, nyní ji můžeme vidět kromě obrazovky TV Nova také v divadle Semafor, Metro, U Valšů a U Hasičů. Miluje cestování, sport i dobrou kávu. Má dvě dcery, partnera a 4 hlodavce.

   

   

  
  © 2021 Michaela Dolinová

  Free Joomla! template by L.THEME