TV Magazín / červen 2010

  Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
   

  Top Hvězda: Michaela Dolinová

  Léto mezi mořem a Kloboukem

  Co dělá Michaela Dolinová o prázdninách? Stýská se jí po Ordinaci v růžové zahradě? Jaké má pracovní plány a jak se dívá na první rok svého nového manželství? To všechno najdete v našem malém letním rozhovoru.

  Jak vypadají vaše herecké prázdniny?

  Před dvěma roky jsem koupila chalupu u České Lípy a od té doby jsem tam pořád něco předělávala a přestavovala. Jak říká můj soused, chalupa je hra. Udělali jsme odpad, nový záchod a koupelnu, postavili dva nové pokoje, rekonstruovali podlahy...Takže teď nastal čas si to konečně trochu užívat a odbydlet. Už se těším na srpen, kdy budu s dcerami a jejich kamarádkami na chalupě, s malými pracovními odskoky do Prahy. Ale protože strašně miluju moře a k životu ho nutně potřebuju, chystám se s manželem Honzou a našimi čtyřmi „laněmi“ - mými dvěma „malými“ a jeho dvěma „velkými“ dcerami aspoň na týden do Chorvatska. V téhle sestavě jsme už absolvovali tři dovolené – dvakrát na horách a jednou u moře. A bylo to bezvadný. V podstatě kvůli tomu jsme si pořídili větší auto, aby se nás tam vešlo šest. A nakonec ještě plánujeme jet alespoň na pár dní někam jenom ve dvou, s mužem. Chtěla bych do New Yorku, kde jsem už dvakrát byla. Je hrozně hezký, když objevujete partnerovi nějaké místo, které máte rádi. Nakonec to ale vypadá, že pojedeme do Alp si trochu pochodit po horách.

  Vloni ses rozvedla a na jaře podruhé vdala za muže z úplně jiné branže – a k tomu v odborných kruzích dost známého – předsedu pražského Městského soudu Jana Sváčka. Nelituješ toho kroku?

  Nelituji toho ani vteřinu. Naopak stále víc svého muže obdivuji, protože on musel svůj život změnit daleko radikálněji, než já. Popravdě jsme změnili život všichni čtyři, když jsme se i s mými dcerami přestěhovali do nového bytu. Moje holky byly z rozchodu přinejmenším rozpačité, ale těšení se do nového prostředí to najednou nějak srovnalo. Povedla se jedna věc, mají blízko svého tátu i babičku a hlavně, nemusely měnit školu, nepřišly o kamarády, což je na té změně zajímalo nejvíc.. Zatímco ale já jsem se svými dětmi zůstala, Honza ne. Jeho dcery jsou už dospělé a dnes se s nimi vídá snad intenzivněji, než dřív. Chci věřit, že kdyby vůči mně pociťovaly nějakou nevoli, a měly by na to právo, nechodily by k nám domů a nejezdily s námi na dovolenou. Jsou opravdu senzační a já je beru jako vrstevnice.

  Díky postavě Marie z Ordinace v růžové zahradě jste bývala na obrazovce skoro každý týden. Nestýská se vám po té „seriálové droze“?

  Stýská se mi moc. Vlastně jsem byla v Ordinaci s přestávkami čtyři roky. Moje hrdinka nezemřela, neodstěhovala se do Prahy za lepší kariérou, ale jenom do Argentiny. Tak se třeba ještě objevím, cítím teď od scenáristů tendenci vracet se k starým postavám. Myslím ale, že je škoda, že se děj přesunul z gynekologie jinam, tohle prostředí s sebou totiž přirozeně neslo typické ženské příběhy, které divačky seriálů zajímají.

  Zmínila jste prázdninové „pracovní odskoky“. Jak vypadají?

  Jednak dvakrát týdně odpoledne moderuji na rádiu Regina pořad Bezstarostná jízda. Baví mě to, protože chci-li se věnovat i moderování, potřebuji permanentní cvik. A živý kontakt s posluchači, nutnost improvizovat, ať je to v rozhlase nebo televizi, jsou nezbytný. Beru to jako trénink.

  A také mám na televizi Public vlastní talk show. Jmenuje se Klobouk Michaely Dolinové,.Zvu si do něj vždy dva zajímavé hosty – počínaje třeba Jiřím Suchým po Naďu Urbánkovou k Pepovi Dvořákovi. Když jsem odešla z Novy, kde jsem dělala Snídani s Novou, hledala jsem podobný typ pořadu. Vznikla tady řada digitálních televizí a já si myslela,že nebude problém se do nějaké dostat , když už mám určité jméno a zkušenosti. Ale mýlila jsem se. Většina nových televizí si chce moderátorský kádr vybírat sama, ne aby přebíraly známé tváře spjaté s jinými stanicemi. Ještě jsou ochotni převzít jednu, ale víc ne. Takže jsem počkala asi dva roky a oslovila televizi Public, která se zaměřuje na pořady magazínového typu, zaměřené na cestování, politiku či architekturu. Zrodila se půlhodinová talk show „ Klobouk Michaely Dolinové“ Namísto dvou do měsíce budu uvádět od září hned čtyři měsíčně ! Ozvláštněním pořadu je, že v jeho druhé půlce si hosté tahají otázky z klobouku.Ani já nevím,jaké to budou. Zakládám si na tom, aby byl pořad živý, bezprostřední, a trochu „šťouravý“.. Moje slabina ale je, že občas odpovídám za hosty sama,protože se mi prostě otázka zalíbí. Petr Vondráček si v jednom díle povzdychnul, „Tak kdo tu odpovídá , já nebo ty? To tu taky nemusím bejt!“

  Box:

  Kde ji můžete vidět?

  V divadle Semafor v představení Kytice.

  V titulní roli představení hry Coco Chanel na jevišti Divadla U Valšů, které se hraje s velkým úspěchem už šestou sezónu.

  V Divadle Metro ve hře Dostanu tě na jahody.

  V Divadle U hasičů v crazy komedii Něžárli, kde účinkuje společně s Davidem Suchařípou a Mojmírem Maděričem. Hraje tam stárnoucí baletku v důchodu a tančí na špičkách.

  V Divadle Broadway bude zkoušet v komedii Na úrovni , která bude mít na podzim světovou premiéru právě u nás. Jako film patří mezi 100 nejlepších komedií na světě.

  Připravila: Helena Hejčová

  
  © 2021 Michaela Dolinová

  Free Joomla! template by L.THEME